امروز : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷

ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی

سرویس هاپیوندهای سایت

پیام

 

سلامتی مقدم بر همه چیز

یکی از عزیزانت که به مرض لاعلاجی مبتلا شود، حاضری تمام دارایی ات را بدهی تا او سالم شود.
براستی سلامتی چیست؟ راه های حفظ آن کدام است ؟ سلامتی چقدر می ارزد؟
در گیرو دار ماشینی شدن زندگی، در این آشفته بازار ورود اجناس تلقبی، هوای آلوده، افزایش مصرف غذاهای ناسالم و آماده، فست فودهای خوشمزه و کشنده تدریجی، تکاپوی خستگی ناپذیری برای جمع آوری سرمایه، سهم سلامت کجاست؟
چرا کمی دل مان برای خودمان و پیشگیری از انواع بیماری هایی که ممکن است به آن مبتلا شویم، نمی سوزد؟
چرا به جای مصرف غذاهای سالم و خوشمزه خانگی که ممکن است تنها یک یا دو ساعت تهیه آنها طول بکشد حاضریم سلامتی خود را و چند سال از عمر گران مایه مان را به بهای ناچیز خوردن فست فود به حراج بگذاریم؟
چرا بجای اختصاص کمتر از یک ساعت در طول 24 ساعت روز برای انجام ورزش حتی پیاده روی، حاضر نیستیم از انواع بیماری هایی نظیر چاقی، سرطان های گوارش، فشار خون و چربی خون که تهدیدمان می کند، جلوگیری کنیم؟
چرا دل مان به حال روزهای ناخوشی خودمان نمی سوزد؟ چرا با خودخواهی و بی اعتنایی از نعمت گرانبهای سلامتی که خداوند به ما داده نه تنها خود بلکه ذائقه فرزندان مان را به ذائقه مصرف فست فود و غذاهای تند و سرخ شده و شور عادت می دهیم.
مگر نه این است که نوشابه، نمک، مصرف فست فود، استفاده از انواع ساندویچ های پر گوشت و چرب عاملان اصلی تهدید سلامتی هستند.
اکنون در گیر و دار بدو بدو برای دستیابی به پول بیشتر که شاید بعدها راحتی را برای مان به ارمغان بیاورد با دستان خودمان داریم سلامتی را از خانه جسم مان دور می کنیم.
کاش به خود بیاییم و از هم اکنون برای حفظ سلامتی خود و خانواده مان با کمترین بها بیشترین لذت را از زندگی سالم خویش ببریم.
خویش را مجبور کنیم که برای سلامتی خود و افراد خانواده مان اهمیت قایل شویم، مثلا روزی 15 دقیقه پیاده روی کنیم، میوه و سبزی را بیش از هر چیز دیگری در سبد غذایی خانواده جا دهیم، از مصرف گوشت قرمز بیشتر بپرهیزیم و بجای مصرف نوشابه، دوغ را جایگزین کنیم، نان سبوس دار را به جای نان سفید کشنده برکت سفره قرار دهیم.
تنها اول تا هفتم اردیبهشت ماه هر سال هفته سلامت نیست بلکه باید کاری کنیم که همه هفته ها ، ماه های سال لحظه های سرشار از سلامتی باشد زیرا هیچ چیز به اندازه جسم سالم و روح آرام در این دنیا لذت بخش نیست.
ناهید ابراهیمی
خبرنگار ایرنا مرکز ایلام

ارسال نظر


Template Design:Dima Group
084-33341036
084-33341036
info@asiamc.ir
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به مرکز پزشکی آسیا می باشد .