امروز : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷

ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی

سرویس هاپیوندهای سایت

پیام

 

گاما اسکن


پزشکی هسته ای شاخه ای از علم پزشکی است که در آن از مواد رادیو اکتیو جهت تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود. روش های تشخیصی در مورد اعضاء مختلف بدن مانند استخوان ها، مغز، کلیه، ریه، قلب، دستگاه گوارش و دستگاه ادراری کاربرد دارند.
روش کار به این صورت است که ابتدا رادیو دارو مخصوص هر عضو با ماده رادیو اکتیو نشاندار می شود و به بیمار تزریق می شود و در عضو مورد نظر تجمع می یابد سپس با استفاده از دستگاه گاما کمرا تصویر برداری از عضو مورد نظر صورت می گیرد.
برخلاف روش های رادیولوژی که عموماٌ اطلاعاتی در مورد ساختمان اعضا بدن ارائه می کنند، روش های پزشکی هسته ای عموماً اطلاعاتی در مورد عملکرد اعضای مختلف بدن را بدست می آورند.

آشنائی با بخش پزشکی هسته ای مرکز پزشکی آسیا
بخش پزشکی هسته ای مرکز پزشکی آسیا از مراکز پزشکی هسته ای ایران می باشد که خدمات پزشکی هسته ای را جهت بیماران بستری در بیمارستان و همچنین بیماران ارجاع شده از خارج از مرکز ارائه می دهد. قسمت اعظم اسکن هائی که در این بخش صورت می گیرد اسکن قلب می باشد.
این بخش شامل قسمت های پذیرش، تست ورزش و استرس داروئی،‌ تصویر برداری،‌ انتظار بیماران، اتاق تهیه و نگهداری مواد رادیو اکتیو (هات لب) و قسمت تزریق مواد رادیو اکتیو است. به بیماران سرپائی با مراجعه حضوری و بیماران بستری با هماهنگی بخش های مربوطه نوبت انجام اسکن داده می شود. در هنگام نوبت دهی آمادگی های لازم جهت اسکن قلب با تست ورزش یا تحریک داروئی به بیمار داده می شود. در این مرکز هر دو مرحله استراحت و فعالیت اسکن قلب در یک روز صورت می گیرد.
لازم به ذکر است که استفاده از مواد رادیو اکتیو جهت بیماران کاملاً ایمن بوده و پس از انجام تست بیماران احتیاج به اقدامات حفاظتی خاص در منزل و محل کار ندارند.

ساعات کار
: 
بیماران و متقاضیان انجام گاما اسکن می توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح الی 18 عصر جهت تعیین وقت با شماره تلفن 33368592-84 تماس و یا به صورت حضوری و در ساعات ذکر شده به بخش پزشکی هسته ای، واقع در طبقه سوم مرکز پزشکی آسیا مراجعه نمایند.
Template Design:Dima Group
084-33341036
084-33341036
info@asiamc.ir
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به مرکز پزشکی آسیا می باشد .