امروز : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷

ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی

سرویس هاپیوندهای سایت

پیام

 

ایران 6 هزار سالمند بالای 100 سال دارد

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: در حال حاضر 6 هزار نفر در ایران سن بالای 100 سال دارند که نسبت جنسیتی (زن و مرد) آنها مساوی و 50 به 50 است.
محسن سلمان‌نژاد در این خصوص توضیح داد: سالانه 700 هزار سالمند به جمعیت سالمندی کشور اضافه می‌شود و در تهران نیز یک میلیون و 300 هزار سالمند وجود دارد. همچنین تعداد افراد بالای 80 سال در کشور به بالای یک میلیون نفر می‌رسد.
وی اضافه کرد: سالمندی در کشورهای پیشرفته بسیار مورد توجه قرار می گیرد البته در رتبه‌بندی کشورها در حوزه سالمندی شاهد هستیم کشورهایی که رتبه اقتصادی خوبی ندارند، جایگاه مناسبی را در رتبه ارائه خدمات به سالمندان کسب کرده‌اند. به طور مثال می‌توان به کشور بولیوی و کشورهای غرب آسیا در این زمینه اشاره کرد.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: هنگامی که از سالمندان آینده صحبت می‌کنیم یعنی وضعیت جوانان فعلی در آینده را مدنظر داریم و در واقع باید بتوانیم شرایط خوبی را برای امروز جامعه نیز فراهم کنیم.
سلمان نژاد افزود: در کشور تعداد بیماران سالمند زیاد است و به دلیل این است که این افراد در سنین جوانی مسائلی را رعایت نکرده اند.
وی اضافه کرد: راه‌اندازی بنیاد فرزانگان با همکاری سازمان‌های غیردولتی فعال در حوزه سالمندی یکی دیگر از اقدامات دبیرخانه شورای ملی سالمندان است که در این زمینه نیز در آینده از ظرفیت این سازمان‌ها استفاده خواهد شد.
سلمان نژاد تاکید کرد: سالمندی بیماری نیست و در واقع تغییرات فیزیولوژیک است؛ البته سالمندی محدودیت‌هایی را نیز ایجاد می‌کند و کشورهای پیشرفته نیز دغدغه بسیاری را در حوزه سالمندان دارند.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان خاطرنشان کرد: باید دیدگاه خود را در حوزه سالمندی تغییر دهیم؛ چرا که بر اساس برآوردها در سال 2050 تعداد سالمندان به بیشتر از جمعیت 15 سال می‌رسد و دنیا به سمت پیری حرکت می‌کند.
سلمان‌نژاد یادآور شد: در کشورهای توسعه یافته، سالمندان کشور را می‌چرخانند.

8 مهرماه 1397

ارسال نظر


Template Design:Dima Group
084-33341036
084-33341036
info@asiamc.ir
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به مرکز پزشکی آسیا می باشد .