امروز : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴

ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی

سرویس هاپیوندهای سایت

پیام

 

تشریح خدمات مرکز پزشکی آسیا به زائرین اربعین

دکتر موسی میرزایی، رئیس مرکز پزشکی آسیا در گفتگو با ملکشاهی آنلاین گفت:  با توجه به تجربیاتی که از اربعین سال قبل و ورود زائرین کربلا به این استان داشتیم تصمیم گرفتیم که با هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم قدمی هر چند کوچک در راه خدمت به زائرین برداشته و چهره مناسبی از مهمان نوازی مردمان این دیار را برای کسانی که مسیر مهران را جهت تشرف به کربلا انتخاب می کنند نشان دهیم.
وی افزود: به همین منظور در اولین گام و از اولین روزهای ورود زائرین به مرز مهران، جلساتی جهت هماهنگی بیشتر بین مدیریت مجتمع پزشکی آسیا و عده ای از جوانان محب اهل بیت (ع) تشکیل شد و در آن بر خدمت رسانی گسترده و شایان به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) تأکید و برنامه هایی تهیه و آماده اجرا و نیازها و امکانات لازم برای این کار مشخص گردید.
دکتر میرزایی اضافه کرد: گام بعدی، جمع آوری اقلام و امکانات مورد نیاز و انجام فراخوان و اطلاع رسانی و دعوت از افراد مورد نظر برای مشارکت در این کار بود که استقبال خوبی توسط عزیزان ما در شهرستان های ایلام و ملکشاهی از این امر صورت گرفت.
رئیس مرکز پزشکی آسیا تصریح کرد : طبق برنامه ریزی های انجام شده، فعالیت های این ستاد به دو بخش تقسیم گردید: بخش اول به قبل از اربعین و به استقبال از مشتاقان سفر به کربلا و بدرقه آنان مربوط می شد که در این بخش اقداماتی مانند راه اندازی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی از زائرین در قالب نوشیدنی و غذای گرم و سایر موارد، پخش بسته ها و اقلام فرهنگی مانند زیارت عاشورا و کتابچه های زیارت عتبات عالیات و سربند و پوستر، و ... انجام شد که این اقدامات در سه قسمت ورودی شهر ایلام، مسیر بین راهی ایلام به مهران و مرزمهران (محل استقرار ایستگاه صلواتی شهرستان ملکشاهی در مرز مهران) انجام گردید به نحوی که از زمان ورود زائران به ایلام تا زمان خروج آنان از مرز مهران ادامه داشت.
وی گفت: از آنجا که برای انبوه زائرین و تردد آنها در استان نیاز به مکان استراحت و اسکان بود دو مکان استراحت در شهرهای ایلام و مهران برای این امر آماده و تجهیز گردید تا در صورت نیاز از آنها استفاده و بکارگیری شود.
میرزایی تصریح کرد: بخش دوم کار نیز به یک روز قبل از اربعین و با شروع بازگشت زائرین از کربلا آغاز شد که در این مرحله، بخش اول به صورت معکوس و از مهران تا خروج از شهر ایلام و البته با شدت و امکانات بیشتری و در قالب پنج ایستگاه صورت گرفت.
دکتر میرزایی درخصوص خدمات پزشکی مرکز پزشکی آسیا به زائرین گفت: در این بخش با توجه به نیاز برخی از زائرین به خدمات پزشکی و مداوا، مجتمع پزشکی آسیا برای این امر مشخص و آماده گردید تا بدون نوبت و ویزیت و بصورت رایگان به ارائه خدمات پزشکی به زائران بپردازیم که این کار کماکان ادامه دارد.
وی افزود: باید از همکاری و همیاری تمام آحاد و اقشار مردم و نهادهای انقلابی مانند بسیج و سپاه پاسداران بابت کمک در اجرای این کار تشکر و قدردانی نمود زیرا بدون کمک این عزیزان نمی توانستیم به اهداف خود نائل آییم.
مدیر مجتمع پزشکی آسیا خدمات این مجتمع به زائرین را چنین اعلام کرد:
- برپایی ایستگاه صلواتی در ایلام، مسیر ایلام به مهران و شهر مهران
- ایجاد و تجهیز مکان استراحت و خوابگاه برای زائرین
- پخش روزانه غذای گرم در بین زائرین
- پخش مداوم نوشیدنی های سرد و گرم و سایر خوراکی ها
- پخش پوستر، بسته ها و اقلام فرهنگی در بین زائران
- آمادگی مجتمع پزشکی آسیا و ارائه خدمات پزشکی رایگان به زائران
- کمک های مالی و کالایی به سایر ستادهای همکار در این زمینه.
مرکز پزشکی آسیا متشکل از کادر پزشکی متخصص و فوق تخصص در شهر ایلام می باشد که در خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی و همکاری با ایستگاه صلواتی شهرستان ملکشاهی در مرز مهران نقش بسزایی داشته اند.

ارسال نظر


Template Design:Dima Group
084-33341036
084-33341036
info@asiamc.ir
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به مرکز پزشکی آسیا می باشد .