امروز : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴

ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی

سرویس هاپیوندهای سایت

پیام

 

افتتاح مرکز پزشکی هسته ای

مرکز پزشکی هسته‌ای ایلام با حضور محمدرضا مروارید استاندار ایلام و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و شماری از مسئولان استانی و خبرنگاران و اصحاب رسانه در مرکز پزشکی آسیا افتتاح شد.
دکتر موسی میرزایی ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر و خیر مقدم گویی به حاضران اظهار داشت: استان ایلام در حوزه سلامت به حد مطلوب و مورد رضایت مردم نرسیده که علت این مهم موضوعات متعددی است که باید در فرصت مناسب توسط نخبگان و کارشناسان به آن پرداخته شود. اما مهمترین این موضوعات در شرایط فعلی می توان به  سرانه کم سلامت و رشد کم جمعیت در استان به واسطه عقب ماندگی از پیشرفت و توسعه در این دیار اشاره کرد.
موسی میرزایی اظهار داشت: علت این مهم مطالب متعددی است که باید در فرصت مناسب به آن پرداخته شود که می‌توان در این مجال به سرانه کم سلامت و رشد کم جمعیت اشاره کرد.
دکتر موسی میرزایی گفت: اما چیزی که مهم است این مطلب است که همه باید تلاش کنند که مردم استان ایلام در سلامت و امنیت کامل باشند تا بتوانیم با هم و در کنار هم و با کمک نیروی انسانی سالم و متعهد به قله های پیشرفت و توسعه دست یابیم.
وی خاطرنشان کرد: نکته ای که باید بیش از پیش به آن توجه گردد این حقیقت است که سلامت فرد و جامعه از ارکان رسیدن به توسعه و پیشرفت بوده و هزینه کردن در این راه در حقیقت ضرر نبوده بلکه سرمایه‌گذاری مطمئن است چرا که اگر ما مردمی پویا و بانشاط و سالم داشته باشیم بدون تردید با راندمان بهتری به اهداف عالیه نظام دست خواهیم یافت.
مسئول مرکز پزشکی هسته‌ای ایلام به شرایط بیکاری و محرومیت به عنوان شاخصه های مهم استان اشاره کرد و اذعان داشت: مردم استان ایلام به واسطه این مشکلات در رنج به سر می برند و مردمی شاداب نیستند و بررسی ها و تحقیقات انجام شده در حوزه روانشناسی و روانپزشکی به ما اطلاع می‌دهد درصد افسردگی مردم به شدت افزایش یافته است لذا لازم است که مسئولان دلسوزی نمایند و در راه رفع این مشکلات گام های موثری بردارند زیرا اگر مردم شاداب‌تر شوند، قطعاً در راه توسعه گام‌های اساسی برداشته خواهد شد که جای تحسین دارد.
وی ادامه داد: پرداختن به این مهم نیازمند کار کارشناسی و گروهی است که در این مجال نمی‌توان به آن پرداخت.
میرزایی بیان داشت: اگر همه مسئولان البته منظور از به کار بردن مسئولان تنها مسئولان دولتی نیست؛ بلکه مربوط به همه که در این راه تلاش کنند است.
موسی میرزایی افزود: این مرکز توسط بخش خصوصی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ایجاد و راه‌اندازی شده است.
وی ارائه خدمت به مردم شریف استان ایلام را مهم‌ترین انگیزه ایجاد این مرکز درمانی در استان ایلام عنوان کرد.
میرزایی در ادامه بیان داشت: اين مجتمع با يك هزار و۴۰۰ متر مربع در پنج طبقه ساخته شده و با هدف ارتقاي سلامت بيماران اين استان خدمات پزشكي شامل سنگ شكن، پزشكي هسته اي، اورولوژي، جراحي عمومي و پلاستيك به مراجعه كنندگان ارائه مي نماید که  ۳۱ ميليارد ريال اعتبار براي ساخت و تجهيز اين مجتمع پزشكي در استان ايلام سرمايه گذاري شده است.
رئیس مرکز هسته‌ای پزشکی استان با اشاره به اینکه تجهیزات و وسایل این مرکز با دو و سه ماه تاخیر از خارج کشور تهیه شده است خاطرنشان کرد: با تلاش و ایثار با وجود تحریم‌ها این امکان برای کشور فراهم شد.
میرزایی تشخیص در اکثر بیماری‌های تخصصی از جمله قلبی، سرطان‌ها، تیروئید، کبد و سایر موارد از جمله توانمندی‌های این مرکز در استان عنوان کرد و گفت: راه اندازی این مرکز نقش بسیار مهمی در جلوگیری از مهاجرت پزشکان و مردم دارد و با راه اندازی این مرکز از مراجعه مردم استان به دیگر استان جهت معالجه کاسته خواهد شد و از پرداخت هزینه‌های گزاف توسط بیماران جلوگیری خواهد شد.
رییس مجتمع پزشکی هسته ای ایلام در این آیین گفت: این مجتمع با هدف ارتقای سلامت بیماران این استان ایجاد شده است.
دکتر موسی میرزایی گفت: این مجتمع با یک هزار و۴۰۰ متر مربع در پنج طبقه ساخته شده است.
وی ادامه داد: در این مجتمع خدمات پزشکی شامل سنگ شکن، پزشکی هسته ای، اورولوژی، جراحی عمومی و پلاستیک به مراجعه کنندگان ارائه می شود.
بنا به گفته میرزایی، مرکز پزشکی هسته‌ای شامل اسکن خونرسانی میوکارد، اسکن استخوان از تمام بدن، اسکن تیروئید با تکنزیوم، درمان بیماری‌های تیروئید با ید رادیو اکتیو، اسکن پارا تیروئید، اسکن کلیه پیوندی، اسکن مجاری اشکی، اسکن پرفیوژن، اسکن کبد وطحال و… است.
وی ادامه داد: با راه اندازی این مرکز ضمن برطرف شدن نیاز بیماران استان به این نوع خدمات امکان پذیرش بیماران سایر استان های همجوار و همچنین کشور عراق مهیا می شود.
مهندس مروارید در این مراسم با تبریک عید سعید غدیر خم و تشکر از افرادی که این حرکت جهادی و ایثارگرانه را در استان شروع کردند، گفت: افراد سرمایه گذار این مرکز بیش از آن که به دنبال اهداف مادی باشند با هدف امور خیرخواهانه و معنوی قدم در این راه نهادند که بسیار جای قدردانی دارد.
وی با اشاره به مشکل جذب سرمایه گذاری در استان، افزود: استان ایلام به دلیل افزایش مهاجرت معکوس در خصوص جذب سرمایه گذاری و عدم توجیه اقتصادی همواره با مشکل مواجه بوده است، امیدواریم این مرکز که با تجهیزات نوآورانه راه اندازی گردیده بتواند قسمتی از مشکلات مردم استان را برطرف سازد.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه تصریح کرد: باید از ظرفیت و موقعیت کشور عراق در خصوص نیاز مبرم آنان به مسائل پزشکی و درمانی برای افزایش درآمد ها و جذب سرمایه گذاری در بخش سلامت در استان برنامه ریزی لازم انجام شود چرا که این امر می تواند توجیه اقتصادی این نوع سرمایه گذاریها را تأمین نماید.
محمدرضا مروارید استاندارایلام اظهار داشت: از دست‌اندرکاران اجرای این طرح صادقانه تقدیر می‌کنم.
وی ارائه خدمت به مردم شریف استان ایلام را مهم‌ترین انگیزه ایجاد این مرکز درمانی در استان ایلام عنوان کرد.
وی با بیان این‌که ایجاد مرکز پزشکی هسته‌ای در ایلام حرکتی جهادی بوده است، ادامه داد: بدون تردید بدون حرکت و تفکر جهادی تحقق این مسائل در استان ایلام امکان‌پذیر نیست.
استاندار ایلام با بیان این‌که در فرهنگ اسلامی ایرانی لفظ حکیم را برای پزشک بکار می‌بریم، تصریح کرد: قاعدتاً این موضوع فلسفه‌ای داشته که باید به آن پرداخته شود چراکه در گذشته پزشکان یا به عبارت بهتر حکیمان تنها به سلامت جسم توجه نداشتند بلکه به سلامت روح نیز توجه می‌کردند.
ˈمحمدرضا مرواریدˈ در آیین راه اندازی بخش پزشکی هسته ای ایلام اظهار کرد: جامعه پزشکان علاوه بر درمان جسمی افراد بیمار در ارتقا وضعیت روحی و روانی آنان نیز نقش تعیین کننده ای ایفا می کنند.
مروارید یادآور شد: وجود مراکز درمانی و بهداشتی استاندارد علاوه بر رفع نیاز درمانی بیماران در افزایش روحیه نشاط و شادابی مردم نیز نقش حائز اهمیتی ایفا می کند.
وی وجود ۴۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق را از فرصت های تعیین کننده ای عنوان کرد که می توان در بخش درمانی نیز با توسعه امکانات و مراکز پیشرفته پزشکی با جذب بیماران این کشور ضمن افزایش اشتغال برای افراد تحصیل کرده زمینه کسب درآمد برای کشور و استان را فراهم کرد

چهارم آبان نود و دو

ارسال نظر


Template Design:Dima Group
084-33341036
084-33341036
info@asiamc.ir
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به مرکز پزشکی آسیا می باشد .