امروز : ۱۴۰۰/۰۲/۱۷

ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی

سرویس هاپیوندهای سایت

پیام

 

تمدید اعتبار دفترچه بیمه اتباع و مهاجرین خارجی برای یکسال دیگر

دکتر نورالدین رحیمی اظهار کرد: با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، بیمه سلامت و امور اتباع و مهاجرین خارجی قرارداد پوشش بیمه سلامت برای اتباع خارجی منعقد و اعتبار آن تا پایان سال 96 و به مدت یک سال است.
وی افزود: این افراد از لحاظ پوشش بیمه ای در صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت تحت حمایت قرار می گیرند و به گروه های خاص، آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر تقسیم می شوند.
دکتر رحیمی یادآور شد: حق سرانه بیمه برای گروه های خاص و آسیب پذیر رایگان بوده ولی گروه های غیر آسیب پذیر نیز باید حق سرانه را پرداخت کنند که میزان این هزینه هنوز تعیین و اعلام نشده است.
مدیر کل بیمه سلامت ایرانیان استان ایلام تاکید کرد: اتباع عراقی ساکن در این استان می توانند بدون هیچ محدودیتی با در دست داشتن کارت آمایش معتبر برای دریافت دفترچه درمانی سلامت به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه و از مزایای این طرح بهره مند شوند.
وی گفت: در راستای پوشش همگانی بیمه سلامت، تمام اتباع عراقی ساکن در ایلام که 2 هزار و 400 نفر هستند و کارت آمایش دارند بیمه شده و تحت پوشش خدمات درمانی قرار می گیرند.
دکتر رحیمی اضافه کرد: طبق تفاهم نامه ای که بین دانشگاه ایلام و بیمه سلامت ایرانیان در قالب بیمه شدگان صندوق سایر اقشار منعقد شده دانشجویان خارجی در حال تحصیل در دانشگاه ایلام نیز تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند.
وی بر توانمندسازی بیمه‌شدگان تاکید کرد و گفت: افزایش دانش عمومی مردم در حوزه سلامت از راه‌های مختلف الزامی است که باید اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه توسط رسانه‌ها انجام شود.
در استان ایلام 367 هزار و 282 نفر زیر پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند، تعداد افراد بیمه شده رایگان در بخش روستایی و عشایری 232 هزار و 861 نفر، صندوق بیمه ایرانیان در استان ایلام 42 هزار و 983 نفر است و در حال حاضر 67 هزار و 203 نفر از کارکنان دولت و 24 هزار و 235 نفر از سایر اقشار نیز تحت پوشش سازمان های بیمه گر هستند.

ارسال نظر


Template Design:Dima Group
084-33341036
084-33341036
info@asiamc.ir
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به مرکز پزشکی آسیا می باشد .